Foto: Cushman & Wakefield
Publicerat 16 december, 2019

Cushman & Wakefield stärker uthyrningen

Oscar Frånlund är ny Leasing Manager på Cushman & Wakefield. Oscar kommer närmast från Klövern och rollen som affärsutvecklare.

Oscar Frånlund har tidigare även varit verksam inom uthyrning på DTZ och Newsec. Han tillträder sin nya tjänst i januari 2020.

[ Annons ]

– Oscar är en oerhört uppskattad person i branschen. Han har ett brett kontaktnät och erfarenhet från både konsult- och ägarsidan. Detta i kombination med hans gedigna kunskap inom coworking kommer både vi och våra uppdragsgivare dra stor nytta av, säger Håkan Klinterhäll, uthyrningschef på Cushman & Wakefield.

Oscar Frånlund säger han ser gram emot den nya utmaningen, efter fem år på ägarsidan.

– Det ska bli väldigt roligt och utmanande att jobba tillsammans med Håkan och resten av teamet för att utveckla våra tjänster och bredda vår uppdragsportfölj. Mina erfarenheter inom såväl affärsutveckling som uthyrning har gett mig stor förståelse för affären och utmaningarna våra uppdragsgivare står inför.”

 

[ Annons ]

[ Annons ]

[ Nyheter ]
[ Reportage ]
[ Krönikor ]
[ Papperstidningen ]